Młodzi Literaci

"Dostrzeżmy młodych literatów"


#1 2007-12-24 22:51:29

Wiklinowy

Administrator

Zarejestrowany: 2007-09-25
Posty: 31
Punktów :   

Ostatnio oglądany film

Bądźmy konsekwentni. Analogicznie do podobnego tematu na Literaturze - chce tu poczytać Wasze recenzje filmów jakie ostatnio oglądaliście. :]

Pozdrawiam!

Offline

 

#2 2007-12-29 20:54:19

Bogini Eris

Administrator

4174938
Call me!
Zarejestrowany: 2007-09-25
Posty: 22
Punktów :   

Re: Ostatnio oglądany film

Pozwólcie że napiszę o geniuszu, który stworzył arcydzieła takie jak Lśnienie i 2001: Odyseja kosmiczna, (również: Mechaniczna Pomarańcza, Dr Strangelove, Full Metal Jacket), nie będę przytaczać biografii, wystarczy wystukać w googlach: Stanley Kubrick. Żadne filmy nie dostarczają mi tak mistycznych przeżyć jak jego. Głównie mam tu na myśli Odyseję, która jest najwspanialszym - pod względem doznań estetycznych - filmem jaki widziałam. Można go oglądać i oglądać - znów i znów i jeszcze raz. Nie mam w zwyczaju oglądać filmów po kilka razy - Odyseja jest tu zdecydowanym wyjątkiem:) Polecam serdecznie:)

Offline

 

#3 2007-12-29 21:44:35

Kamil_Kukla

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2007-11-24
Posty: 5
Punktów :   

Re: Ostatnio oglądany film

Kubrick jest cudowny.

Ale Herzog też.

Polecam Nosferatu - prawdziwa uczta. Film wzruszający swoją malarskością. Cudowne zdjęcia, cudowna muzyka. To co lubie najbardziej.

Offline

 

#4 2007-12-30 20:14:21

Bogini Eris

Administrator

4174938
Call me!
Zarejestrowany: 2007-09-25
Posty: 22
Punktów :   

Re: Ostatnio oglądany film

Jak Herzog to również Fitzcarraldo - film o tym, że "chcieć to móc" i "nie ma rzeczy niemożliwych". Polecam:D

Offline

 

#5 2007-12-30 23:03:53

Wiklinowy

Administrator

Zarejestrowany: 2007-09-25
Posty: 31
Punktów :   

Re: Ostatnio oglądany film

A ja ostatnio oglądałem (o zgrozo - pierwszy raz) Truman Show. Jestem zachwycony. Nawet napisałem na podstawie filmu poemacik. Podobała mi się postać Reżysera programu, jako artysty, który trochę za bardzo uwierzył w swoją rolę oraz jako boga ojca i stworzyciela. Sporą zasługę, jak dla mnie, ma w filmie praca kamery co widać w końcowych scenach. I jeszcze wzruszający motyw, gdy Truman usiłuje się przebić przez kopułę swojej klatki, zdaje się, że jest tak blisko - a jednak cel jest nieosiągalny. Jim Carrey po raz kolejny udowadnia, że jest naprawde dobrym aktorem (a nie idiotą jak sądzą ludzie nie rozumiejący jego... stylu). Morał też jest zadowalający. Truman rezygnuje ze swojego ułożonego świata pełnego zawsze uśmiechnietych ludzi, ktorzy znają swoje miejsce, świata gdzie nie może stać się nic nieprzewidywalnego czy złego. I uparcie dąży do poznaia tego co dla niego wytycza granice Prawdy. Jak nazwać taki pierwotny instynt człowieka, który każde mu dotykać bolesnej nawet prawdy? Zwłaszcza jesli przyjąć założenie (słusze, według mnie) że nie istnieje prawda ostateczna. Ja tu już widzę rękę Boga

Offline

 

#6 2008-07-03 15:25:06

Bogini Eris

Administrator

4174938
Call me!
Zarejestrowany: 2007-09-25
Posty: 22
Punktów :   

Re: Ostatnio oglądany film

a co myślicie o Twin Peaks? Świetny serial. Jest tak pokręcony że już nie pamiętam o co chodziło na początku:)

Offline

 

#7 2008-07-16 22:35:27

Wiklinowy

Administrator

Zarejestrowany: 2007-09-25
Posty: 31
Punktów :   

Re: Ostatnio oglądany film

A wiesz, że nosiło mnie na ten serial? Wszyscy chwalą, już chwytałem za jakiś p2p, ale ostatecznie zniechęciłem się - jak to bywa z serialami.
W zasadzie jedynym tasiemcem jaki oglądam z prawdziwym 'wciągnięciem' jest... Dragon Ball Z. Ojciec chrzestny, żywa legenda i klasyk anime. DB można tylko kochać albo nienawidzić. Ten urzekający klimat scen, w których dwaj rysunkowi wielkoocy wojownicy mierzą się wzrokiem pół odcinka, walczą przez kolejne 5 minut (wybuchy, wybuchy i wybuchy) a następne 5 zajmuje im transformacja na kolejny poziom mocy. W międzyczasie jeszcze wymieniają uwagi w stylu: "Ja jestem potężnieszy", "A nie, bo ja jestem", "A wcale, że nie" tudzież dziwują się nad siłą ciosu oponenta Żadna inna kreskówka nie będzie miała takiego ładunku klimatu i emocji przekazywanego w tak banalny sposób. 

Z innej beczki - moja fascynacja wszystkim co rosyjskie doprowadziła mnie do filmu "Pancernik Potemkin". Sprawdzcie sami, nietrudno ściągnąć...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.centrumcs.pun.pl www.fallen-sword.pun.pl www.smartshop.pun.pl www.usmcfr.pun.pl www.trollekomiksowe.pun.pl