Młodzi Literaci

"Dostrzeżmy młodych literatów"


#1 2007-11-01 19:22:14

Wiklinowy

Administrator

Zarejestrowany: 2007-09-25
Posty: 31
Punktów :   

RPG

Jestem w stanie się założyć, że znakomita więkrzość z nas zetknęła się w tym interesującym sposobem spędzania wolnego czasu. RPG (Role Playing Game) to zabawa w odgrywanie ról pod nadzorem odpowiedzialnego za logiczną spójność gry narratora, wspólne tworzenie interaktywnej opowieści.  Do dyspozycji mamy najrózniejsze realia, od dark fantastycznych zakątków Impreium, przez najeżone smokami lochy pełne skarbów, brzegi Normandii '44, błyskające od mieczy świetlnych pokłady nadświetlnych pojazdów, Dzikie Pola Ukrainy, skończywszy na ulicach miast gdzie banda trolli rabuje bazę wojskową za pomocą szybkostrzelnych karabinów pulsacyjnych.

Jakie są wasze ulubione systemy i uniwersa? Chciecie nam opwoiedzieć o jakiejś spektakularnej sesji? A może pośmiejemy się z kilku kwiatków jakie miały miejsce podczas gry? Stworzyliście niezapomnianą postać? Ile w końcu można zadawać pytań, by zaczęcić do dyskusji?

Enjoy!

PS. Tak po cichutku licze, że jak się zbierze spora grupka erpegowiczów to może rozkręcimy małe sesyjki, gdzieś, kiedyś...

Offline

 

#2 2007-11-01 20:37:08

Bogini Eris

Administrator

4174938
Call me!
Zarejestrowany: 2007-09-25
Posty: 22
Punktów :   

Re: RPG

heeej:D Przyłączam się!!! Choć mnie to się marzy taki super ekstra LARP:D Najlepiej w skrzyszowskim lesie - świetne miejsce:)

Offline

 

#3 2007-11-29 22:08:14

Wiklinowy

Administrator

Zarejestrowany: 2007-09-25
Posty: 31
Punktów :   

Re: RPG

Ok. Jako że Anitka mnie ignoruje na GG przenosze temat tutaj .

Proponowałbym założenie internetowej sesji RPG na bardzo luznych storytellingowych zasadach. Rzecz miała by postać raczej politycznej badz dworskiej intrygi gdzie broń słuzy jako ozdoba bąz środek persfazji, a do walki nie dochodzi. Taka gra, jako, że posty moga byc pisane tylko kilka razy na tydzień wymaga wielu graczy którzy WCZUJĄ się w postaci. Chodzi o to by każdy opis działań postaci zawierał monologi wewnetrzne, narracje, opisy przeczyć, dialogi z niewaznymi BNami, jakies mało znaczące czynności, które można wykonac bez MG oraz plany na przyszłośc co subtelnie przyspieszy ciągłość rozgrywki.

Ja mam ostatnio niezwykłą ochotę na rozegranie quasihistorycznej przygody w klimatach XVII Francji, gdzie powodzenie zależy od znalezienia się we własciwym miejscu i czasie oraz umiejętności wypowiadania się.

Co Wy na to?

Offline

 

#4 2008-01-20 18:14:29

Bogini Eris

Administrator

4174938
Call me!
Zarejestrowany: 2007-09-25
Posty: 22
Punktów :   

Re: RPG

Ja nikogo nie ignoruję - co prawda na post z września odpisuję w styczniu - ale lepiej późno niż wcale:)
Czekam na początek - dołączę na pewno:)
Zatem do dzieła!!!

Kiedy zaczynamy?!

Offline

 

#5 2008-01-26 21:02:35

Wiklinowy

Administrator

Zarejestrowany: 2007-09-25
Posty: 31
Punktów :   

Re: RPG

Tak, tak Anitka - wiemy, że jesteś chętna

Zaczniemy jak:
a) znajdziemy innych chętnych,
b) zdecydujemy w jakie uniwersum się bawimy,
c) obwołamy kogoś MG i zadecydujemy jakie mamy postaci.

Jak narazie jest nas tylko dwoje - ciut to za mało, żeby w rolpleja pograć.

Offline

 

#6 2008-02-10 20:12:03

akkii

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-10
Posty: 1
Punktów :   

Re: RPG

o tym to ja moge co nieco akurat powiedzieć

a żeby powiedzieć co nieco sensownego, rzeknę, iż w mej głowie zrodził się pewien pomysł, poniekąd szalony, na projekt kręcący sie właśnie wokół rpg. cóż, zobaczymy jeszcze jeśli cokolwiek będzie, to zapewne od następnego roku szkolnego ;]

Offline

 

#7 2008-02-19 17:34:08

Wiklinowy

Administrator

Zarejestrowany: 2007-09-25
Posty: 31
Punktów :   

Re: RPG

Akkii - czyli Twój post jest jakby zapowiedzią do zapowiedzi do zapowiedzi projektu przesięwzięcia, tak? ;p

Było by fajnie poznać co kryją pomysły Twojej głowy ;>

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.sp34rocznik2010.pun.pl www.wodhavoc.pun.pl www.legendsfighters.pun.pl www.pedagogikatarnow.pun.pl www.hulewiczow4.pun.pl